Drobečková navigace

Úvodní stránka > Přeshraniční spolupráce

Přeshraniční spolupráce

 

Naše obec v roce 2015 navázala spolupráci a podepsala Dohodu o partnerství se slovenskou obcí Veľké Ripňany. Tato dohoda si klade za cíl vytvořit a podporovat komplexní bezprostřední kontakty a spolupráci mezi samosprávami a občany. Veľké Ripňany mají podepsané dohody o partnerství ještě s obcemi z Polska, Rakouska, Maďarska a Srbska. 

Veľké Ripňany leží asi 15 km od Piešťan v Nitranském kraji a skládají se ze dvou částí – Veľkých Ripňan a místní části Behynce. V současné době zde žije asi 2300 obyvatel. V obci mají velkou školu, která je spádová pro dalších 8 okolních obcí. Tak jako u nás, i zde funguje několik zájmových spolků, které se starají o kulturu a sport v obci.

Věříme, že navázaná spolupráce přispěje k výměně zkušeností především v oblasti dotační politiky, kterou bychom chtěli díky podepsané dohodě využívat.

Ve dnech 30.9. - 2.10.2016 jsme uspořádali zájezd do Veľkých Ripňan a v rámci projektu "Evropa občanům" jsme se zúčastnili družebního setkání všech partnerských obcí. Na tomto setkání jsme měli možnost prohlédnout si obec a její nejbližší okolí, seznámit se se zástupci místní samosprávy a s kulturou v obci.

info_template_en

 

26. 9. Andrea

Zítra: Jonáš

Hlášení místního rozhlasu

www.mestaobce.cz

BLOND1 - kopie.jpg

Návštěvnost stránek

173703
pata.jpg