Drobečková navigace

Úvodní stránka > Chov daňků

Chov daňků

Mezi zemědělské podniky ČR, ve kterých se řeší a ověřuje problematika farmového chovu jelenovitých, patří i ZEMAS, a.s. Čejč.

V roce 1985 JZD "Sovětské armády" se sídlem v Čejči ve spolupráci s VÚŽV Praha-Uhříněves zahájilo výstavbu farmy. Byla vybrána lokalita v katastru obce Želetice o celkové výměře 65 ha. Oplocení farmy bylo provedeno během zimních měsíců. Už na jaře roku 1985 bylo přivezeno z Maďarska chovné stádo daňčí zvěře. Po různých problémech, které většinou nastanou při realizaci něčeho nového, se podařilo během pěti let farmu dobudovat. V roce 1994 přešla farma daňků do vlastnictví ZEMAS, a.s. Čejč.

Farmový chov daňků má své klady i zápory. Kvalitnímu chovné stádo patří mezi nejlepší a uznávané v naší republice. Daří se prodej chovných daňků na domácí farmy a v poslední době i do zahraničí. Zvířata, která nejsou vhodná k dalšímu chovu, jsou zpracovávána na maso. Stádo, které má v současné době kolem 400 kusů zvěře, je po celý rok pod veterinárním dohledem. Pravidelně je odebírána krev na různé zdravotní zkoušky a vyšetření. Areál farmy daňků a správní budova se využívají k rekreačním účelům. Farma daňků je součástí katastru obce Želetice. Věříme, že ji tak berou (i přes některé výhrady) také obyvatelé této obce.

Daňčí farma

Farma byla vybudována v roce 1985

Kontakt: Zemas a.s., Čejč - 518 309 712

Patří mezi nejuznávanější chovy v republice a spolu s obytným areálem tvoří vhodnou rekreační lokalitu

 

23. 4. Vojtěch

Zítra: Jiří

Hlášení místního rozhlasu

www.mestaobce.cz

BLOND1 - kopie.jpg

Návštěvnost stránek

203202
pata.jpg