Počasí

Pondělí Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 29/17 °C
Úterý Skoro jasno 29/15 °C
Středa Skoro jasno 29/18 °C
Čtvrtek Jasno 29/19 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Chov daňků

Chov daňků

Daňčí farmaMezi zemědělské podniky ČR, ve kterých se řeší a ověřuje problematika farmového chovu jelenovitých, patří i ZEMAS, a.s. Čejč.

V roce 1985 JZD "Sovětské armády" se sídlem v Čejči ve spolupráci s VÚŽV Praha-Uhříněves zahájilo výstavbu farmy. Byla vybrána lokalita v katastru obce Želetice o celkové výměře 65 ha. Jedná se o kopcovitý terén, který není vhodný pro zemědělské hospodaření. Oplocení farmy bylo provedeno během zimních měsíců. Už na jaře roku 1985 bylo přivezeno z Maďarska chovné stádo daňčí zvěře. Po různých problémech, které většinou nastanou při realizaci něčeho nového, se podařilo během pěti let farmu dobudovat. V roce 1994 přešla farma daňků do vlastnictví ZEMAS, a.s. Čejč.

Farmový chov daňků má své klady i zápory. Kvalitnímu chovné stádo patří mezi nejlepší a uznávané v naší republice. Daří se prodej chovných daňků na domácí farmy a v poslední době i do zahraničí. Stádo, které má v současné době kolem 400 kusů zvěře, je po celý rok pod veterinárním dohledem. Celý areál farmy daňků a správní budova leží na katastru obce Želetice. Věříme, že ji tak berou také obyvatelé této obce. 

Kontakt: Zemas a.s., Čejč - +420 518 309 712