Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky v obci > Myslivecké sdružení Želetice

Myslivecké sdružení Želetice

Vykonává právo myslivosti v honitbě o výměře 569 ha, z toho je 45 ha lesa (borovice, dub, habr), pronajaté od Honebního společenstva Želetice.

Samostatně hospodaří od roku 1993. Dříve vždy hospodařilo spolu se sousedními honitbami.
Honitba je situována severozápadně, po obou stranách potoka Trkmanka (pramení ve Ždánském lese), obdélníkového tvaru, s nadmořskou výškou cca od 180 až do 280 metrů.
Revír je převážně poměrně členitý, mimo údolní nivu, podél již zmíněného vodního toku. Půda je na většině výměře revíru lehká, propustná, sušší s průměrnou úživností.

V revíru je zastoupena hlavně zvěř drobná -  tj. zajíc, bažant, sporadicky králík divoký, ze sparkaté zvěře pak srnčí. Prase divoké se objevuje jen vyjímečně. Z ostatních druhů jsou zde : liška, jezevec, straka, sojka, vrána šedá a v poslední době i krkavec, dále kuna lesní a skalní.
Stavy drobné zvěře jsou oproti 70 a 80 létům minulého století nízké a kolísají (klimatické a jiné podmínky) a tím i plánovaný odlov.

Sdružení má 9 členů, jejich hlavní náplní práce je péče o zvěř tj. její chov, ochrana proti predátorům, přikrmování v zimním období, údržba a výsadba remízků.
V rámci dalších aktivit byla vybudována a uznána broková střelnice (lovecký parkúr a trap) Dvakrát za rok se pořádají otevřené závody, kterých se zúčastňují myslivci a příznivci sportovní střelby z blízkého okolí i vzdálených míst kraje.

Organizace dobře a úzce spolupracuje s Obecním úřadem Želetice a aktivně se zapojuje do akcí organizovaných v obci.

P1010003.jpgP1010005.jpgP1010007.jpg