Fulltextové vyhledávání

Počasí

Středa Zataženo 7/6 °C
Čtvrtek Polojasno 12/4 °C
Pátek Zataženo 16/4 °C
Sobota Oblačno 15/9 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky v obci > Skautský oddíl

Skautský oddíl

Historie skautingu v Želeticích je velmi krátká. Do Želetic byl zaveden na podzim v roce 2006 na požádání p. Otáhalové. Na fotbalovém hřišti skauti ze střediska Kyjov uspořádali zábavné soutěžní odpoledne, za účelem náboru dětí. Z této akce vzešlo 20 nováčků z Želetic a asi 5 ze Stavěšic. V Želeticích vznikly čtyři skupiny, které se začaly pravidelně jednou týdně  scházet na místní faře, s dovolením P. Šedivého. Mimo pravidelné schůzky jsou jednou měsíčně organizovány výlety a o letních prázdninách stanový tábor.

Želetičtí skauti jsou součástí oddílu Podchřibáci, který sdružuje skautské skupiny z Kyjova, Kostelce, Milotic, Hýsel, Moravan, Ježova, Svatobořic a Stavěšic. Skauti z těchto obcí podnikají společné výpravy a vzájemně se navštěvují. Celkem má oddíl 130 členů, nabízí tedy svým členům široký okruh přátel napříč různými obcemi.

Uvítáme všechny děti, které chtějí poznat nové kamarády a trávit svůj volný čas zábavnými činnostmi. Podívat se mohou přijít na některou z družinových schůzek během týdne nebo se zúčastnit některé z oddílových výprav.

Co je to skauting a co nabízí se dozvíte na videu:Více informací o činnosti oddílu naleznete na internetových stránkách :

http://www.skautkyjov.cz/

 DSC04771[1].jpgIMG_7269[1].jpg