Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky v obci > Skautský oddíl

Skautský oddíl

Historie skautingu v Želeticích je velmi krátká. Do Želetic byl zaveden na podzim v roce 2006 na požádání p. Otáhalové. Na fotbalovém hřišti skauti ze střediska Kyjov uspořádali zábavné soutěžní odpoledne, za účelem náboru dětí. Z této akce vzešlo 20 nováčků z Želetic a asi 5 ze Stavěšic. V Želeticích vznikly čtyři skupiny, které se začaly pravidelně jednou týdně  scházet na místní faře, s dovolením P. Šedivého. Mimo pravidelné schůzky jsou jednou měsíčně organizovány výlety a o letních prázdninách stanový tábor.

 

skauti

Želetičtí skauti jsou součástí oddílu Podchřibáci, který sdružuje skautské skupiny z Kyjova, Kostelce, Milotic, Hýsel, Moravan, Ježova, Svatobořic a Stavěšic. Skauti z těchto obcí podnikají společné výpravy a vzájemně se navštěvují. Celkem má oddíl 130 členů, nabízí tedy svým členům široký okruh přátel napříč různými obcemi.

skauti

 Uvítáme všechny děti, které chtějí poznat nové kamarády a trávit svůj volný čas zábavnými činnostmi. Podívat se mohou přijít na některou z družinových schůzek během týdne nebo se zúčastnit některé z oddílových výprav.

 

 

 

 

Co je to skauting a co nabízí se dozvíte na videu:


Více informací o činnosti oddílu naleznete na internetových stránkách :

http://www.skautkyjov.cz/

 

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Hlášení místního rozhlasu

www.mestaobce.cz

BLOND1 - kopie.jpg

Návštěvnost stránek

207181
pata.jpg