Počasí

Pátek Skoro jasno 31/16 °C
Sobota Polojasno 33/19 °C
Neděle Jasno 34/19 °C
Pondělí Skoro jasno 28/17 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Přeshraniční spolupráce

Přeshraniční spolupráce

Naše obec v roce 2015 navázala spolupráci a podepsala Dohodu o partnerství se slovenskou obcí Veľké Ripňany. Tato dohoda si klade za cíl vytvořit a podporovat komplexní bezprostřední kontakty a spolupráci mezi samosprávami a občany. Veľké Ripňany mají podepsané dohody o partnerství ještě s obcemi z Polska, Rakouska, Maďarska a Srbska. 

Veľké Ripňany leží asi 15 km od Piešťan v Nitranském kraji a skládají se ze dvou částí – Veľkých Ripňan a místní části Behynce. V současné době zde žije asi 2300 obyvatel. V obci mají velkou školu, která je spádová pro dalších 8 okolních obcí. Tak jako u nás, i zde funguje několik zájmových spolků, které se starají o kulturu a sport v obci.

Věříme, že navázaná spolupráce přispěje k výměně zkušeností především v oblasti dotační politiky, kterou bychom chtěli díky podepsané dohodě využívat.

Ve dnech 29.9. - 1.10.2017 jsme uspořádali zájezd do Veľkých Ripňan a v rámci projektu "Evropa občanům" jsme se zúčastnili družebního setkání všech partnerských obcí. Na tomto setkání jsme měli možnost prohlédnout si obec a její nejbližší okolí, seznámit se se zástupci místní samosprávy a s kulturou v obci.

Dokumenty: