Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola v Želeticích je jednotřídní vesnické předškolní zařízení patřící do právního subjektu ZŠ a MŠ Nenkovice, p. o., jejímž zřizovatelem je Obec Nenkovice.

Školka leží v příjemném a velkém prostoru v klidné části obce. V blízkém okolí obce se nachází les, vinohrady, Národní přírodní památka Na Adamcích a Sovince, potok Trkmanka, daňčí obora a cyklostezka Uhřice – Ždánice. S dětmi proto organizujeme procházky a výšlapy, které lákají k pozorování změn v krásném prostředí ve všech ročních obdobích a které úzce souvisí s poznáváním rozmanitosti přírody.

Budova MŠ je dvoupatrová, v přízemí jsou prostory mateřské školy, v prvním patře zřídila obec malé obecní muzeum. Prostory třídy a herny jsou rozděleny do hracích koutů, které motivují děti ke spontánní hře a k uplatnění jejich tvořivosti a fantazie. V prvním patře budovy máme navíc k dispozici tělocvičnu, kterou využíváme hlavně přes zimní období nebo při ranních rozcvičkách. Do mateřské školy se vchází přes prostornou zahradu, která poskytuje dětem dostatek příležitostí k volnému pohybu i sportovnímu vyžití. Zahrada je vybavena pískovištěm a dřevěnými herními prvky. Na školní zahradě se nachází přístřešek se stolky a lavičkami, včetně hračkárny. Jsou zde zasazeny různé rostlinky, keře a stromy, které slouží dětem k pozorování jejich růstu a také se děti mohou zabývat péčí o naši bylinkovou zahrádku. S dětmi můžeme využít i místního fotbalového hřiště a dětského hřiště s jinými hracími prvky.

V zařízení pracují dvě učitelky a jedna provozní zaměstnankyně – školnice, která zabezpečuje dovoz obědů včetně zásobování potravinami z kuchyně ZŠ Nenkovice a zajišťuje přípravu dopolední a odpolední svačiny a výdej stravy pro děti.

MŠ je složena z věkově smíšených dětí od 3 do 7 let v jedné třídě s názvem „Motýlci“. Provoz MŠ je od 7:00 do 16:00 hodin. Školka je zaměřena na environmentální výchovu, pohybové dovednosti dětí, zdravý životní styl a upřednostňuje prožitkové učení. Děti jsou připravovány na zdárný přechod do ZŠ posilováním jejich sebevědomí, samostatnosti, schopnosti být iniciativní, ale i tolerantní a respektovat jeden druhého. Jsme školka rodinného typu, kde se navzájem známe a respektujeme se. Na základě individuálního poznání každého dítěte podporujeme jeho rozvoj vzhledem k jeho zájmům, potřebám a možnostem po stránce tělesné, psychické a sociální. Zaměřujeme se na prevenci logopedických vad a předčtenářskou gramotnost.

Školka dětem nabízí návštěvy keramické dílny „Hliněnka“ a předplaveckou výuku v krytém bazénu.

 

Kontakt:

Mateřská škola Želetice, 696 37 Želetice 49 - tel. +420 518 622 741, skolka@zeletice.cz

Vedoucí učitelka: Lenka Hrabalová

Základní a Mateřská škola Nenkovice, tel. +420 518 622 632, www.zs-nenkovice.cz

 

Mateřská škola Mateřská škola Mateřská škola
Mateřská škola Mateřská škola  Mateřská škola
Mateřská škola Mateřská škola Mateřská škola