Drobečková navigace

Úvodní stránka > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola v Želeticích je provozována jako odloučené pracoviště Základní a Mateřské školy Nenkovice.

MŠ - interiérPro život i vzdělávání dítěte mateřská škola vytváří vhodné prostředí pro dítě podnětné, zajímavé a obsahově bohaté. V MŠ se v současné době pracuje podle Školního vzdělávacího programu nazvaného: „Hrajeme si celý rok“, který je pestřejší, uvolněnější a pro děti určitě zajímavější. Veškeré aktivity obsahují prvky hry a tvořivosti, podněcují radost z učení, zájem poznávat nové, získávat zkušenosti a další dovednosti, a tak přispívají k rozvoji schopnosti dítěte porozumět sobě i světu, který je obklopuje.

Záměrem MŠ je, aby čas prožitý v prostředí svých vrstevníků - kamarádů, byl pro dítě radostí, příjemnou zkušeností a zdrojem dobrých základů do života i vzdělávání. Vzdělávání v MŠ smysluplně obohacuje denní program dítěte a v první řadě jde o to, probouzet v dítěti aktivní zájem a chuť dívat se kolem sebe, naslouchat a objevovat, i odvahu ukázat, co všechno už samo umí, zvládne a dokáže. MŠ představuje jednu z možností, jak doplnit rodinnou výchovu a pomoci zajistit dítěti prostředí s dostatkem mnohostranných a přiměřených podmětů k jeho aktivnímu rozvoji a učení.

MŠ - interiér

V současné době navštěvuje mateřskou školu ročně cca 15 dětí předškolního věku. Jako učitelka zde působí paní Lenka Hrabalová, která má v mateřské škole dlouholetou praxi.

Z důvodu nenaplněné kapacity nabízí Mateřská škola rodičům z okolních měst a obcí umístění jejich dětí v místní mateřské škole.

 

Kontakt:

Mateřská škola Želetice - tel. +420 518 622 741, skolka@zeletice.cz

Základní a Mateřská škola Nenkovice, tel. +420 518 622 632, www.zs-nenkovice.cz

MŠ - interiér

MŠ - interiér

 

24. 5. Jana

Zítra: Viola

Hlášení místního rozhlasu

www.mestaobce.cz

BLOND1 - kopie.jpg

Návštěvnost stránek

207180
pata.jpg